FREE delivery & 40% Discount for next 3 orders! Place your 1st order in.
Shop NowMotorola Moto G15
In Stock
₨15,000.00
In Stock
Motorola Moto G15’s expected price in Pakistan has not been announced yet. Its expected launch date is 01-01-2025. Please come back again to view lowest price from trusted online stores.
In Stock
Description
General Features
| Release Date | 28 Nov 2024 |
|---|---|
| SIM Support | Dual SIM |
| Phone Dimensions | N/A |
| Phone Weight | N/A |
| Operating System | Android 15 |
Display
| Screen Size | 6.5 inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Screen Type | IPS LCD, 90Hz |
| Screen Protection | Panda glass |
Memory
| Internal Memory | 256GB |
|---|---|
| RAM | 4/8GB |
| Card Slot | microSDXC (dedicated slot) |
Performance
| Processor | N/A |
|---|---|
| GPU | N/A |
Battery
| Type | 5000 mAh |
|---|
Camera
| Front Camera | 8 MP |
|---|---|
| Front Flash Light | N/A |
| Front Video Recording | 1080p@30fps |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Camera | 50 MP, 2 MP |
| Back Video Recording | 1080p@30fps |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | N/A |
| Radio | Yes |
| WiFi | Yes |
| NFC | Yes |
Additional information
| Brand | Motorola |
|---|---|
| General Features: Release Date | 28 Nov 2024 |
| General Features: SIM Support | Dual SIM |
| General Features: Phone Dimensions | N/A |
| General Features: Phone Weight | N/A |
| General Features: Operating System | Android 15 |
| Display: Screen Size | 6.5 inches |
| Display: Screen Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Display: Screen Type | IPS LCD, 90Hz |
| Display: Screen Protection | Panda glass |
| Memory: Internal Memory | 256GB |
| Memory: RAM | 4/8GB |
| Memory: Card Slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Performance: Processor | N/A |
| Performance: GPU | N/A |
| Battery: Type | 5000 mAh |
| Camera: Front Camera | 8 MP |
| Camera: Front Flash Light | N/A |
| Camera: Front Video Recording | 1080p@30fps |
| Camera: Back Flash Light | Yes |
| Camera: Back Camera | 50 MP, 2 MP |
| Camera: Back Video Recording | 1080p@30fps |
| Connectivity: Bluetooth | Yes |
| Connectivity: 3G | Yes |
| Connectivity: 4G/LTE | Yes |
| Connectivity: 5G | N/A |
| Connectivity: Radio | Yes |
| Connectivity: WiFi | Yes |
| Connectivity: NFC | Yes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨2,899.00
₨3,099.00
₨1,949.00
₨51,999.00
Recently viewed
₨15,000.00


















Reviews
There are no reviews yet.