FREE delivery & 40% Discount for next 3 orders! Place your 1st order in.
Shop NowInfinix Smart 10 Plus Price in Pakistan 2025 | Priceoye
In Stock
₨26,599.00
In Stock
Buy Infinix Smart 10 Plus at the lowest price in Pakistan of Rs. 26,599/-. Check Prices from all online stores in Pakistan, Compare specs, features & set price alerts.
Description
General Features
| Release Date | 06 Aug 2025 |
|---|---|
| SIM Support | Dual-Sims |
| Phone Dimensions | 165.6 x 77 x 8 mm |
| Phone Weight | 198 g |
| Operating System | XOS 15.1 |
Display
| Screen Size | 6.67 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Screen Type | IPS LCD (120Hz) |
| Screen Protection | N/A |
Memory
| Internal Memory | 128GB |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Card Slot | Yes |
Performance
| Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
|---|---|
| GPU | Mali-G57 MP1 |
Battery
| Type | 6000 mAh |
|---|
Camera
| Front Camera | 8MP |
|---|---|
| Front Flash Light | N/A |
| Front Video Recording | 1080P@30fps |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Camera | 8 MP |
| Back Video Recording | 1440p@30fps |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | N/A |
| Radio | Yes |
| WiFi | Yes |
| NFC | NFC (data transfer only; not for payments – market/region dependent), |
Additional information
| Brand | Infinix |
|---|---|
| Storage | 128GB |
| General Features: Release Date | 06 Aug 2025 |
| General Features: SIM Support | Dual-Sims |
| General Features: Phone Dimensions | 165.6 x 77 x 8 mm |
| General Features: Phone Weight | 198 g |
| General Features: Operating System | XOS 15.1 |
| Display: Screen Size | 6.67 Inches |
| Display: Screen Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Display: Screen Type | IPS LCD (120Hz) |
| Display: Screen Protection | N/A |
| Memory: Internal Memory | 128GB |
| Memory: RAM | 4GB |
| Memory: Card Slot | Yes |
| Performance: Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
| Performance: GPU | Mali-G57 MP1 |
| Battery: Type | 6000 mAh |
| Camera: Front Camera | 8MP |
| Camera: Front Flash Light | N/A |
| Camera: Front Video Recording | 1080P@30fps |
| Camera: Back Flash Light | Yes |
| Camera: Back Camera | 8 MP |
| Camera: Back Video Recording | 1440p@30fps |
| Connectivity: Bluetooth | Yes |
| Connectivity: 3G | Yes |
| Connectivity: 4G/LTE | Yes |
| Connectivity: 5G | N/A |
| Connectivity: Radio | Yes |
| Connectivity: WiFi | Yes |
| Connectivity: NFC | NFC (data transfer only; not for payments – market/region dependent) |
₨18,399.00
₨87,999.00
₨599,999.00
₨3,099.00
₨108,999.00
₨17,899.00
Recently viewed
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare

























Reviews
There are no reviews yet.